Diskuse

Pár řádek o tom, proč zvyšujeme nájmy v obecních bytech

Vložit nový příspěvek

neúplnost

27.3.2019 22:03 vložil Nájemnice

Dobrý večer, zcela chápeme že je nám potřeba navýšit nájmy, ale nechápeme proč sem Jeho Výsost pan starosta neuvede, že se to bude navyšovat jen někomu? A to pouze lidem co mají smlouvu od 10tého měsíce 2012? Lidé, kteří nevyužili možnost privatizovat nebo na privatizaci teprve čekají tak jim výše nájemného zůstává stejná?

Děkuji za případné objasnění


Reagovat  Reagovat s citací


Re: neúplnost

29.3.2019 11:51 vložil Jiří Ptáček

Vážená paní Nájemnice, nevím čím jsem si zasloužil označení Jeho Výsost, ale děkuji Vám.
Současně si dovolím opravit Vaše tvrzení. Navýšení se týká všech. Celé usnesení RMČ je k dispozici na webu Prahy 3 a to včetně důvodové zprávy. Můžete si jej nastudovat zde: https://www.praha3.cz/getFile/case:show/id:878152

Přeji pěkný víkend.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: neúplnost

13.4.2019 11:32 vložil Jiří + Hana

Vážený pane starosto,
máte pravdu!Všechny vlády se bály sáhnout na nájemné bydlení a nájem za m2 u obecních bytů léta na Žižkově stagnoval.
Nemyslíme si, že v dnešní době tak slabé navýšení rodinný rozpočet obecních nájemníků ( a i důchodců) srazí na kolena a myslíme si, že za ten servis a opravy od radnice až tak moc neplatí. Zvládne to každý.
Problém vidíme v tom, že předchozí vlády zběsile povolovaly privatizaci za různé ceny, prodávaly pozemky developerům, aniž si kladly podmínky , že musí část bytů z projektů vlastnit radnice pro své občany.
A tak nemají lidi , kteří v Praze žijí a pracují kde bydlet, protože půl Prahy poblíž centra je obsazené airbnb paradoxně i těch vlastníků, kteří byty zprivatizovali a pronajímají , anebo těch co byty koupili na investici a nájmy vyšponovaly.
A může za to Magistrát !
V jeho pravomoci je navrhovat a i pozměňovat zákony.
Takže 30 let po " Sametu" jsou lidi obrazně řěčeno bez domova, střídající podnájmy.
Zlaté obecní bydlení, říkáme my ,jenže k němu se jen tak nedostanete, když ty byty nejsou a Prahu ovládá Central Group a Sekyra Group.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama