Diskuse

Pár řádek o tom, proč zvyšujeme nájmy v obecních bytech

Vložit nový příspěvek

Dotaz

15.4.2019 09:28 vložil Renata 64

Vážený pane starosto,
reaguji na článek zveřejněný v Radničních novinách, kde se uvádí, že obecní nájmy se nezdražovaly od roku 2010. V té době bylo stanoveno cenové rozpětí, radnice však zvýšila nájemné o maximum, přestože mnoho lidí, kteří léta bydlí v obecních bytech pro zkvalitnění bydlení provedla rekonstrukci bytu na vlastní náklady, neboť radnice cituji z článku " za 30 let se sotva investovala koruna " a slibované privatizace se nedočkala a ani nedočká, konkrétně kauza Albert panelové byty v ulici Kubelíkova. Jsme jednoznačně znevýhodněni o proti těm, kteří si byt mohli koupit, proto Vás žádám o pečlivé zvážení nutnosti zdražování nájemného a kompenzace, není přeci možné odvolávat se na zvyšování mezd a důchodu, popřípadě čerpání příspěvku na bydlení. Děkuji za odpověď.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Dotaz

15.4.2019 15:40 vložil Žižkovák

Milá paní,

vymalování či výměna kachliček a vany v koupelně není rekonstrukce. Tyto úpravy dělají na vlastní náklady i ti co neplatí takto nízký nájem. Nebo to je opravdu rekonstrukce, tj. přeházení nosných panelů v paneláku? Naříkáte, že se do vašeho domu neinvestovalo. Asi proto, že nájem v těch domech je tak nízký, že si na rekonstrukci nevydělá. Jste znevýhodněni? V čem prosím vás při vědomí tak směšně nízkého nájmu oproti obvyklému na trhu? Nebo tím, že nemůžete k dosud nízkému nájmu byt odkoupit za rovněž nízkou privatizační cenu?
Není možné se prý odvolávat nas možné zvýšení mezd a důchodů .... byla jste totéž říct např. v samobsluze, aby prodávali za ceny 20 let staré, protože není možné se odvolávat na zvyšování platů? Rovněž zvyšování své mzdy/důchodu také vítáte, že?
Pokud vám připadá směšná výše nájmu 120Kč/m2 tak nehorázná, jistě je všude možně spousta lákavějších nabídek nájmu. Třeba vám poradí zástupy těch, kteří musí vyjít s nájmy 350Kč/m2 až jim budete vyprávět, jak nehorázný nájem máte.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Dotaz

16.4.2019 16:38 vložil Žižkovák

Vážený pane,

mě se zvýšení mzdy netýká, za 30 let jsem na nájmu zaplatila nemalou částku a rekonstrukcí nebylo myšleno přeházení nosných panelů. Nájem a slibovaný prodej bytů před 20ti lety byl někde jinde a srovnávat rohlíky s nájmem ???? Nejspíš jste jedl vtipnou kaši.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Dotaz

16.4.2019 19:09 vložil Žižkovák

Nájem nerovná se splátka ceny bytu a každý kdo platí nájem zaplatil nemalou částku, to není nic neobvyklého. Kdyby někdo pronajímal byt s nájmem 120Kč/m2, tak za takové štěstí by mu každý líbal ruce.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Dotaz

16.4.2019 07:25 vložil Jiří Ptáček

Vážená paní Renato,
nechci dělat "mrtvého brouka" a nechat Váš dotaz bez reakce. Ale nemohu s Vámi souhlasit. Nájemné se zvyšuje po deseti letech. V podstatě jde o 2% ročně. Ve stejném období došlo k růstu mezd, důchodů, nájmů, ale i cen stavebních prací a nákladů na údržbu.

Praha 3 postupně provádí velmi nákladné revitalizace všech panelových domů. Do těchto investičních akcí plynou každoročně stovky miliónů korun.
Současně většina nájemníků očekává, že byty v těchto revitalizovaných domech budou moci privatizovat a to za zcela nekomerční ceny.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Dotaz

16.4.2019 23:04 vložil Renata64

Vážený pane starosto,

mnoho let se mluví o slibované privatizaci, která se opakovaně odkládá, tím radnice posunula
privatizaci do doby, která je pro nájemníky nejméně výhodná. Ceny bytů, které se promítají do
odhadu nemovitostí se každým rokem zvyšují. Jako kompenzaci za dobu čekání oproti těm, kteří si byt mohli již dávno koupit, nám byla přislíbena sleva, ovšem za jaké ceny a kdy se budou byty prodávat se stále neví. Objekt je dotčen soudním sporem o určení vlastnictví, který do doby určení vlastnictví nelze privatizovat, stanovisko ze dne 21.9.2017. Situace která vznikla, není vina nájemníků, proto považuji zvýšení nájmu za nesprávný krok.
Jak je možné, že velkoprodejna Albert má vlastníky ?
Děkuji za odpověď


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama