Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Pouhá velkohubost

13.3.2014 14:06 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den tedy ještě,
na Radniční noviny, které jsme proměnili z hlásné trouby jedné strany na noviny, které chtějí být veřejnoprávním médiem, oddělujícím zpravodajství od publicistiky, přetiskujícím názory koalice, opozice i čtenářů a nástrojem debaty o veřejných záležitostech se myslím odvolávám, na rozdíl od paní Kozumplíkové, právem. Stojí mne to každý měsíc nemalé úsilí odolávat politickým tlakům, které směřují k parcelaci novin podle koaličních subjektů atd. na úkor informování podle významu událostí. Ale to na okraj jako douška k Vašemu podle mne nespravedlivému komentáři o protestování vs. praktické realizaci změn. Samotná proměna RN je myslím důkazem v té věci.
Převzít pravidla odjinud, jsou-li dobrá a využitelná, jistě lze. Sluší se je však nevydávat za vlastní velevýtvor, zvlášť když pocházejí z dílny jiné politické strany (v tomto případě zelených). To prostě působí jako plagiát, tím spíš, když v "našich" pravidlech jsou přeházené některé odstavce oproti Praze 2, aby to jakoby nebylo poznat.
Nejdůležitější však pochopitelně je, abychom je upravili na míru Praze 3 se specifikem jejích potřeb, což nyní dělám a 20.3. předložím koalici.
Na Vaši otázku, kolik stála studie: stála 587tis Kč včetně DPH (visí to na webu). Zahrnuje výzkum (největší položka rozpočtu) spojený s dotazováním, cost-benefit analýzu udržitelnosti dotovaného nájemného při současném propočtu nákladů na údržbu bytového fondu, demografickou analýzu a na základě všech těchto údajů návrh podporovaných skupin pro Prahu 3.
S pozdravem
Matěj Stropnickýantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama