Pirátské konspirační teorie vs. realita

NázoryPirátské konspirační teorie vs. realita

Na kauze 3 jsem si nedávno přečetl rádoby investigativní článek člena mediálního týmu Pirátů Prahy 3 pana Karla Světlíka. Ve zkratce v něm tvrdí, že krizi na radnici Prahy 3 vyvolal Bellu, že Bellu zařídil, že na květnovém zastupitelstvu neprošla privatizace a že jsem tohle všechno zinscenoval, abych se stal starostou. Za podobné výplody by se nemusel stydět ani Erich von Däniken se svými tezemi o ovlivňování lidských dějin mimozemšťany.

Pojďme si tedy říct fakta. Paní starostka Hujová opustila TOP 09 ke dni 14. 5., přičemž tuto informaci zveřejnila svém Facebooku následujícího dne přesně v 15.00, tedy v čase, kdy začínalo květnové zastupitelstvo městské části. Ostatním koaličním stranám tuto informaci sdělila o přibližně 15 minut dříve na setkání bezprostředně předcházejícím právě jednání zastupitelstva. 

Hlavním obsahem tohoto jednání zastupitelstva přitom byla další fáze privatizace bytů. Tato neprošla, protože koalici chyběly tři hlasy, zastupitelky Gabriela Pecićová (ODS) a Gabriela Nováková (Volba pro město) byly řádně omluveny a Miroslav Procházka (Volba pro město) se zdržel hlasování. 

Coby předseda trojkové ODS jsem následně vyzval všechny koaliční strany k jednání, jehož cílem mělo být vyřešit nově vzniklou situaci. Bylo potřeba nalézt v zastupitelstvu většinu, která by se shodla nad privatizací a zároveň zajistila až do voleb fungování radnice. 

Jednání byla dlouhá a situaci neulehčovala ani skutečnost, že paní starostka odjela několik dní po začátku krize (na řádně avizovanou) dovolenou. V průběhu těchto jednání došlo i k přeskupení klubů v zastupitelstvu podle volebních koalic, které byly již dříve ohlášeny. Nově tak vznikl náš klub Koalice pro Prahu 3, který sdružil zastupitele zvolené za ODS, KDU-ČSL a Svobodné, protože i ve volbách kandidujeme společně, a to ještě s podporou Soukromníků, Koruny České, Realistů, KAN a Konzervativní strany. Klub TOP 09 opustila Vladislava Hujová, Jaroslava Suková a Martin Brožek a naopak jej posílil Tomáš Mikeska ze STAN, kteří jdou do voleb společně s TOP 09. 

Výsledkem jednání byl podpis nové koaliční smlouvy v předvečer červnového zastupitelstva, které se sešlo 12. 6. V dohodě jsme se soustředili, jak na program, tak logicky i na personální otázky. Pokud totiž chcete program prosadit, musíte k tomu mít příslušné kompetence a rada městské části musí spolupracovat a neutápět se ve vnitřních sporech. 

Ostatně snadno si to může každý představit na rodině. Když se manželé rozvedou, tak asi těžko spolu můžou dále bydlet. Hned na zastupitelstvu jsme tak dokázali prosadit privatizaci městských bytů a do práce jsme se vrhli i v dalších oblastech, na které se do voleb chceme soustředit.

Osobně jsem si vzal za svou bezpečnost. Ta se v posledních měsících u nás zhoršila a my bychom rádi od magistrátu více strážníku v ulicích a aby se více soustředili na potírání sociálně-patologických jevů, a to klidně i na úkor řešení dopravních přestupků. Kolega Mikuláš převzal dopravní agendy, kde navazuje na dobrou práci Lucie Vítkovské a snaží se urychlit rekonstrukci Husitské. Paní místostarostka Říhová připravuje novinky pro šestkové školství. A mohl bych pokračovat dále, ale myslím, že to podstatné je jasné. 
Mohli jsme na radnici těch zbývajících pár měsíců prosedět v rozpadlé koalici, nebo pracovat. My jsme chtěli to druhé. A to prosím není žádná konspirace, ale jednoduchý a prostý fakt. Pana Světlíka tak musím zklamat, nadpřirozenými schopnosti, které mi ve svém textu přisuzuje, neoplývám, stejně jako nedovedu měnit vodu na víno. 

P.S. Co se přítomnosti Gabriely Pecićové na zastupitelstvu dále týče, tak paní Pecićová se z jednání zastupitelstva omlouvala ústně mým prostřednictvím (coby předsedy klubu zastupitelů), neboť od 18.00 měla vernisáž výstavy, na kterou se přirozeně musela dostavit v předstihu. Předem tak avizovala, že bude muset odejít mezi 16.00 a 16.30, aby vše stihla. V zápisu z jednání zastupitelstva jsou vždy mezi omluvenými vždy uvedeni jen ti zastupitelé, kteří se omluvili z celého jednání zastupitelstva. 

 

Diskuse

teorie třesku pana Bellu jiřina 4.11.2018 11:07
opravdu se bezpečnostní situace zhoršila? Matěj Michalk Žaloudek 18.8.2018 12:07
teorie??? Jan J. Adamek 8.8.2018 22:50
odchyt Zdeněk jahn 8.8.2018 12:37

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama