Diskuse

Spravedlnost privatizace je v dialogu

Vložit nový příspěvek

"Do Radničních novin prý polemika nepatří a občané si ji nepřejí číst"

6.10.2009 11:21 vložil Jirka

"Do Radničních novin prý polemika nepatří a občané si ji nepřejí číst"
Máte tohle písemně? Třeba v mejlu, někým podepsané.....? Pakliže ano, bylo by vhodné zveřejnění :-)))
Jinak radnice Prahy 3 nejen že privatizuje za jedny z nejvyšších cen v Praze, ale mám pocit (dle mě dostupných údajů), že úplně nejdráže a nejpomaleji v celé republice. Také nejméně průhledně. Výjimkou jsou samozřejmě "rovnější" spoluobčané, jako třeba místostarosta Lochman, kteří si zprivatizovali již druhý byt za neuvěřitelně výhodných podmínek. Já myslím, že kdyby občanům byly nabídnuty obdobné podmínky jako p. Lochmanovi, že by sdružení nejen neútočilo na radnici, ale pravděpodobně by ani nevzniklo.
Ještě si dovolím upozornit, že při stávajících podmínkách privatizace si velká část nájemníků byty nekoupí. Ty pak zůstanou ve správě stále méně průhledné společnosti správou obecních bytů se zabývající.


Reagovat  Reagovat s citací


Re:

6.10.2009 13:10 vložil Petr Jahoda

Souhlasím s panem Jirkou a dodávám - chtějí vůbec uživatelé dotyčných bytů tzv. revitalizaci, kterou údajně brzdí p. Boehm? Prodejte jim byty v současném stavu a bude po diskuzích. Jestliže radnice nemá peníze na jejich údržbu, což úspěšně již dvacet let potvrzuje, pak je nemůže vlastnit (totéž se totiž říká soukromým vlastníkům činžáků v Praze).Za stávající stav domů a situaci kolem privatizace může jen a jen parta z ODS na radnici Prahy 3.Tvrzení, že si jako vlastník má MČ právo určovat podmínky, je zcestné. MČ žádným vlastníkem není, je jen správcem a navíc velmi špatným.MČ má hájit a prosazovat zájmy voličů, což také nečiní.Předpokládám, že po volbách bude snad jinak.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: "Do Radničních novin prý polemika nepatří a občané si ji nepřejí číst"

6.10.2009 16:23 vložil Jirka

Oni si stěžovali na brzdění "revitalizace".....? Z vlastní zkušenosti vím, že SKM Praha 3 provádí rekonstrukce čehokoli v bytových domech přímo tragickým způsobem, v zásadě jsou to vyhozené peníze. Bohužel se to pak asi objeví v oněch v článku zmiňovaných odhadech cen, nicméně chudáci kupující pak budou muset úplně všechny tyto rekonstrukce udělat znovu a pořádně.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: "Do Radničních novin prý polemika nepatří a občané si ji nepřejí číst"

6.10.2009 17:04 vložil Čenda

to nejsou vyhozené peníze.Vzhledem ke skutečnosti, že neexistuje žádná možnost zjistit, jakým způsobem probíhá, a zda-li vůbec probíhá, výběrové řízení na dodavatele těchto rekonstrukcí, lze se právem domnívat, že na tomto netrasparentím toku obecních peněz někdo silně profituje. Takže pro zůčastněné osoby, přes které tyto peníze tečou, to nejsou vyhozené peníze, ba naopak, velmi snadno získané finance. Jak se na to dívají samotní nájemníci a potenciální kupci těchto bytů je druhá věc. To si musí dobře rozmyslet při komunálních volbách v příštím roce.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: "Do Radničních novin prý polemika nepatří a občané si ji nepřejí číst"

6.10.2009 17:20 vložil Jirka

Samozřejmě, že v tomto smyslu vyhozené nejsou. Spřízněné firmy profitují až moc dobře :-)

Jedna perlička na závěr: U jedné zfušované rekonstrukce z nedávné doby, kdy byla celá akce na slušnou reklamaci nebo alespoň na žádost o podstatnou slevu, odpovědní pracovnící SKM prohlásili, že jednání dodavatelské firmy bylo natolik arogantní, že se raději o žádnou reklamaci pokoušet nebudou!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: "Do Radničních novin prý polemika nepatří a občané si ji nepřejí číst"

9.10.2009 16:15 vložil Ondřej Rut (SZ)

Podle radního Martina Bendy si radnice nechala zpracovat průzkum, který prokazuje, že občané si nepřejí číst politickou polemiku. O kvalitě toho průzkumu bych pochyboval, nicméně k dispozici ho nemám. Kopíruji alespoň vyjádření mluvčího Prahy 3 a editora Radničních novin Jana Sotony k mému článku:

Vážený pane zastupiteli,

jsem povinen Vám sdělit, že s lítostí musím odmítnout Váš text, kterým jste reagoval na věcný informační článek pana radního Hurdy, zveřejněný v zářijovém vydání Radničních novin. Ve svém článku jste zvolil literární formu polemika. Tuto literární formu Radniční noviny s ohledem na svůj servisní charakter nevyužívají.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: "Do Radničních novin prý polemika nepatří a občané si ji nepřejí číst"

12.10.2009 10:38 vložil Jirka

Jednoduchá rada: změňte literární formu a zašlete znovu :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama