Diskuse

Spravedlnost privatizace je v dialogu

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Pane Rute

12.10.2009 00:21 vložil chk

To je přesně důvod, Tede, proč drtivá většina měst byty (které města ostatně získala bezúplatně od státu) za velmi přijatelné ceny prodala nájemníkům. Tím se vytvořil přijatelný nezdeformovaný trh a nemuselo se řešit, kolik peněz ze svého který nájemník do dřívě státního bytu vložil, aby byl vůbec obyvatelný. Na Praze 3 se za součinnosti ODS a ČSSD podařilo tuto privatizaci oddálit tak daleko, až dorostla mladá generace politiků (typicky zde pan Rut ze Strany zelených či redaktor tohoto jinak bohulibého média pan Konvička), kteří již naprosto nechápou situaci a privatizaci bytů berou jako něco nesprávného. Je to pro mě dost nemilé překvapení.
Tito lidé navíc, a to už je pro mne opravdu překvapivé, nechápou, že čím více peněz zkorumpovaná radnice získá, tím více zkorumpovaná bude a tím více se radní budou držet svých pěkně vysokých koryt. Představa, že za peníze vybrané na nájemném se zlepší situace Prahy 3 je pěkně naivní. Namastí si kapsy pár spřátelených firem, které budou za neúměrných nákladů bytový fond neustále opravovat a rekonstruovat, nájemníci budou stále těmito firmami šikanováni, trh s byty a s nájemným bude i nadále důkladně deformovaný.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Pane Rute

12.10.2009 09:08 vložil Bob1

Tahle debata se tu protocila uz nekolikrat. Pod kazdym druhym clankem o privatizaci, nebo SKM, padaji stale stejne argumenty... Kazdy to proste posuzuje predevsim ze sveho pohledu. Faktem je, ze ta privatizace se protahla na tak dlouhou dobu, ze hodne lidi vubec nechape smysl toho slova.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Pane Rute

12.10.2009 10:22 vložil Michal

Bobe,
mate pravdu, ze to kazdy posuzuje pod dojmem sveho uhlu pohledu. Presto je dobre, ze nejaka diskuze existuje, casem snad bude kultivovanejsi a treba i s nejakym sirsim prinosem pro pro veci obecni.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Pane Rute

12.10.2009 10:35 vložil Jirka

Argumenty stále stejné, ale stále stejně platné. Dodám jen, že kdyby ODS s ČSSD privatizaci nezdržovaly, dnes jsme o podobných problémech vůbec diskutovat nemuseli.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Rute

13.10.2009 17:39 vložil Ted

až EU zpřísní hypotéky (už to evropská komise řeší), které se mají nově poskytovat pouze do 40% ceny nemovitosti, tak skončí rychle tahle realitní bublina předražených cen nemovitosti vyhnaná penězi, které lidé reálně nemají a předražených nájmů od cen nemovitostí odvozených. Skončí tenhle tunel na peněženky občanů, končící v kapsách developerů, spekulantů a nenažraných obcí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Rute

13.10.2009 23:16 vložil chk

Jenže také klesne počet nájemníků, schopných si od Prahy 3 odkoupit obecní byt. Už teď je to na hraně. Takže privatizace se povleče a místo vyčištění vlastnickýh/nájemních vztahů za cenu přijatelné privatizace bude Kocourkov stále pokračovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Rute

14.10.2009 10:17 vložil Kolemjdoucí

holt nebude moci P3 prodávat za ty jejich vydřidušské částky nejvyšší v celé republice a pakovat se na dluh občanů a bude se muset vrátit k cenám z minulých privatizaci, které více odrážejí koupěschopnost obyvatel. Je k pozvracení, že v 90 letech se privatizovali byty 3+1 v Praze za 70 - 250 000 Kč, včetně Prahy 3 a za jaké milionové častky se prodávají nyní. Přitom index cen a průměrná mzda od té doby nestoupla ani o 100 %. Zrovna tak s poklesem cen nemovitosti oslabí argumenty pro předražené nájmy, které jsou mimo jiné podporované nesmyslnou tezí o 5% z ceny nemovitosti vyvolané realitní bublinou. Je na lidech, aby důrazně vystoupili proti nesmyslně drahým nájmům diktovaným zastupiteli. Pokud se přidá i pan Rut a Zelení a budou razit praxi dostupného vlastnického a nájemního bydlení, bude jen dobře.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama