Diskuse

Spravedlnost privatizace je v dialogu

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Rute

13.10.2009 17:39 vložil Ted

až EU zpřísní hypotéky (už to evropská komise řeší), které se mají nově poskytovat pouze do 40% ceny nemovitosti, tak skončí rychle tahle realitní bublina předražených cen nemovitosti vyhnaná penězi, které lidé reálně nemají a předražených nájmů od cen nemovitostí odvozených. Skončí tenhle tunel na peněženky občanů, končící v kapsách developerů, spekulantů a nenažraných obcí.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Rute

13.10.2009 23:16 vložil chk

Jenže také klesne počet nájemníků, schopných si od Prahy 3 odkoupit obecní byt. Už teď je to na hraně. Takže privatizace se povleče a místo vyčištění vlastnickýh/nájemních vztahů za cenu přijatelné privatizace bude Kocourkov stále pokračovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Rute

14.10.2009 10:17 vložil Kolemjdoucí

holt nebude moci P3 prodávat za ty jejich vydřidušské částky nejvyšší v celé republice a pakovat se na dluh občanů a bude se muset vrátit k cenám z minulých privatizaci, které více odrážejí koupěschopnost obyvatel. Je k pozvracení, že v 90 letech se privatizovali byty 3+1 v Praze za 70 - 250 000 Kč, včetně Prahy 3 a za jaké milionové častky se prodávají nyní. Přitom index cen a průměrná mzda od té doby nestoupla ani o 100 %. Zrovna tak s poklesem cen nemovitosti oslabí argumenty pro předražené nájmy, které jsou mimo jiné podporované nesmyslnou tezí o 5% z ceny nemovitosti vyvolané realitní bublinou. Je na lidech, aby důrazně vystoupili proti nesmyslně drahým nájmům diktovaným zastupiteli. Pokud se přidá i pan Rut a Zelení a budou razit praxi dostupného vlastnického a nájemního bydlení, bude jen dobře.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama