Účel světí prostředky v podání Alexandera Bellu

NázoryÚčel světí prostředky v podání Alexandera Bellu

Býti politikem znamená také býti terčem na sociálních sítích. Na mušku si vás vezmou příznivci vaší konkurence, ale také smyšlené profily neexistujících lidí. Pod anonymním profilem si totiž můžete pěkně od plic napsat třeba i lež. Fiktivní profily ale nepůsobí důvěryhodně a zdejší "nová ODS" na to jde rafinovaněji. K šíření "politických pravd" využívá skutečná jména a skutečné fotky svých bývalých zastupitelů. Problém je v tom, že se tak děje bez jejich vědomí.

Bývalý starosta Alexander Bellu je prototyp moderního politika, který je aktivní na facebooku. Má rád popularitu a ta se měří takzvanými "lajky" a počtem sdílení. Prakticky všechny své příspěvky si proto rovnou "olajkuje" řadou svých profilů, které má pod palcem. Takže pod žádným jeho příspěvkem nechybí podpora od své bývalé prodejny obuvi a všemožných profilů, které vznikly v rámci historie nejrůznějších volebních kampaní. Sice to k ničemu není, ale vypadá to dobře. Doposud je to spíše dětinsky usměvné, však o nic nejde.

Přituhovat začíná ve chvíli, kdy se člověk začte do komentářů pod příspěvkem a u sdílení. Padají zde velmi ostrá slova. Často naprosto smyšlená. Pod řadou komentářů jsou uvedena jména zastupitelů za ODS z éry před nástupem Alexandera Bellu. Pánové z takzvaného "doktorského" křídla ODS si zde neberou servítky a přikládají pod kotel pomocí nejrůznějších obvinění.

A v tom je právě ten zádrhel. Například bývalý místostarosta za ODS MUDr. Marek Zeman se na přímý dotaz od věci obratem distancoval. Dle jeho vyjádření považuje za nepřijatelné, aby kdokoliv pod jeho jménem cokoliv zveřejňoval. Současně uvedl, že není příznivcem této formy politického boje. Uvedený profil na facebooku mu založila ODS v rámci některé z dřívejších volebních kampaní a on sám na facebooku aktivní není.

Nadávky, pomluvy, fake news a trollové jsou bohužel dnes už běžnou součástí politické kultury v Česku. Zneužití politických profilů konkrétních lidí k pomluvám a šíření lží je novinkou, která je bohužel hodně za hranou.

Diskuse

Byl to opravdu někdo z ODS? Michal Novotný 6.5.2019 19:25
Re: Byl to opravdu někdo z ODS? Michal Vronský 6.5.2019 21:08
Re: Re: Byl to opravdu někdo z ODS? Jiří + Hana 17.5.2019 22:26

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama