Diskuse

Vlniti sklem

Vložit nový příspěvek

Paní Jiřičná vyklízí své zaprášené šuplíky v Česku

26.8.2019 10:18 vložil eva

Velmi děkuji za příspěvek p. Žaloudka.
Při prvním pohledu na toto " krajkoví " Jiřičné jsem si vybavila Emiráty a nevím, proč by měly stát v komplexu, který je strohý a jednoduchý a měl by být zachován.Krajkové balkóny musí být z titulu výšky asi kvůli proudění vzduchu kolem budov , ale i jinak je to děsná podívaná.
Jiřičná ztratila soudnost a tak, jako její ( po loži ) příbuzná Kaplicky Eliška přijela do Prahy investovat.Kaplická bojuje za krtinec a la knihovna, Jiřičná Prahu zasviňuje :
a) propadáky nápadů v cizině, jen to opráší a implantuje sem,
b) stavbami jako je například " vila - loď " v Troji pro majitele Sekyra Group.Děsivý příklad toho, co je schopna pro peníze udělat.

Mně vůbec jednoduchost staveb nevadí, v dnešní době naopak je vítám.Budovy Telecomu se mi líbily, tak jako Aulického TV věž, kde jediným blbým prvkem jsou ty lezoucí příšery, tématicky, materiálově úplně mimo mísu a k ničemu. V jednoduchosti je krása a tyhle přílepky ji ničí.Ale, že holt Urban byl pro Havla " vizionář", je teď taky nacpaný všude.Jeho " Hlavy" už mě vadí.Všeho moc škodí.

Místo, kde chce Jiřičná prsknout své " emirátní krajjoví " je hluché místo a touhle stavbou bude hlušší.Předpokládám, že už má z 90 % zajištěno z protější realitky Lekva , že bohatí Rusové, Kazaši, Azerbajdžánci atd. si byty koupí.

Kde budoui bydlet žižkováci, když Město tvrdí, že 30 % nových bytů u nových developerských projektů musí develoer pro občany Prahy zajistit?
Budpou bydlet v suterénech " Krajkoví " ?!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Pobavilo

16.8.2019 14:53 vložil Martin

Aneb jak obhájit průměrnost a nivelitu před něčím co vybočuje. Hlavně proboha aby se nenarušilo šedivé panorááááma, jen žádné novoty, vždyt je proti tomu i samotný klub.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Pobavilo

16.8.2019 15:29 vložil Matěj Michalk Žaloudek

Dobrý den,

v tom článku není nikde naznačen odpor k novotám, spíše naopak.
Argument odporu Klubu za starou Prahu jsem označil za nepřekvapivý a nijak jím neargumentuju. Hlavní argument proti výšce je to, že příslušné opatření obecné povahy s takovou výškou na předmětném pozemku nepočítá a její obhajobu si developer zajišťuje sérií drobných mediálních manipulací.

Pražské panorama je spíše okrovo-bílo-šedo-červené ;)


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama