Volby jen na billboardech

NázoryVolby jen na billboardech

Jak se k volbám staví kandidáti vyslaní do volebního boje za Prahu 3? Jaká je tvář volební kampaně na Praze 3? Mediím nedá spát skutečný termín voleb do parlamentu. Zajímá to někoho z "našich" kandidátů?

Procházka po Praze 3 připomíná v těchto dnech chůzi přes bojové linie. Z billboardů se na vás mračí  nebo usmívají politici s hesly, která jsou většinou zcela v rozporu s jejich skutky.  Hned vedle jsou pak docela povedené parodie těch samých politiků tu dopněné jachtou, tu smokingem, čertovskými rohy ... Ale to jsou tváře celostátně provařených lídrů. Kde jsou "naši " kandidáti z Prahy 3? Jak se staví k současné nejistotě s termínem voleb? Co chtějí ve svém programu prosazovat ti, co s námi sdílejí stejné ulice?

Základní informace o volbách najdete na webu Ministerstva vnitra. I tento web a potažmo ministerstvo je zcela v klidu a vyhlašuje stále termín voleb na 9. a 10. října. 

mv

U politických stran s kandidáty z Prahy 3 půjdeme podle abecedy:

ČSSD

Tradičně zcela nedotknutý web ČSSD je bez jakýchkoliv informací. Nedozvíme se zde nic o hlavním kandidátovi Michalu Kuciánovi. Poslední článeček je z května 2009. V celostránkových inzerátech v hlavních denících pan kandidát brojí za vyhlášení moratoria na zvyšování nájmů. Bohužel na jeho webu se nic nedozvíme k tristní situaci na radnici Prahy 3, k vysokým cenám bytů nabízených radnicí občanům k odkoupení, ani k daru 80 milionů z rozpočtu P3 do soukromé společnosti Viktorie Žižkov jíž je on sám představitelem.

Kontakt: ovv.praha3@cssd.cz

čssd

KDU ČSL

Tento web nemá smysl ani komentovat. O organizaci na Praze 3, názorech jejích představitelů se zde nedozvíte nic. Není uveden ani telefon ani email. Agitují na volby 2006. Pane Svobodo trochu se na ty dámy a pány  zamračte.

kdu csl

 

KSČM

Aktualizované stránky přináší rozhovor k volbám s panem Krajčou. Pan Krajča se však nevyskytuje v seznamu kandidátů za Prahu 3 uvedeném v hlavičce stránky. Jsem tedy trochu zmatený.

V sekci Program je program pro volby 2006.

kontakt: ovpraha3@kscm.cz

kscm

 

ODS

Tato strana má na stránkách určených pro ZO Praha 3 články z června 2009 o bagrech. To že jsou volby dokládá pouze odkaz "Chci pomoci" pro aktivní pomače a odkaz na vlastní stránky kandidáta  Ing. Daniela Reisiegela.  O jeho osobě se dozvíme mnohé.  I o jeho hlasování v parlamentu. Seznam  funkcí v parlamentu je skutečně úctyhodný. 

Po kliknutí na "Média a názory" seznáme, že se jedná jen o text celostátní kampaně pro média, plakát ap. Páně kandidátovy názory se zde nevyskytují. Plakátky zaplavily telefonní budky v Praze 3  a jsou skutečně nepřehlédnutelné. Ale co je to "TO ŘEŠENÍ"?

Snažil jsem se pro zajímavost najít jak pan poslanec hlasoval o čerstvé novele zákona odpouštějící velkoryse ČEZ 70 milionů Kč za emisní povolenky. Bohužel nevím zda by stát podojil či bránil, nebyl na hlasování přítomen.

kontakt:  kancelar@reisiegel.cz

ods

 

SNK ED

Smutný pohled. Stránky beze  změn od mé poslední návštěvy. V aktualitách se hovoří o kampani pro volby v roce 2006.

kontakt:  info@snked.cz

snk ed

Strana zelených

Živé, udržované a aktualizované stránky uvádí hned na první pohled zřetelně dva kandidáty z nichž pan Rut s číslem 9 je z Prahy 3. Bohužel moje nadšení nad hezkou grafikou pohaslo po zjištění, že žádná aktualita k volbám zde také není. Nedá se ani proklikat k nějakému programu, nebo tézím vztahujícím se k volbám.

kontakt: ondrej.rut@zeleni

sz

TOP 09

Na stránkách TOP 09 určených pro pražské kandidáty se na nás dívá pan kníže. Po kliknutí na "Kandidátku TOP 09 pro volby do PSP 2009 - hlavní město Praha" se vám objeví seznam lidí bez určení z jakého obvodu jsou. Kandidát č. 11. Mgr. Ing. Martin Dlouhý je v jiném našem článku uváděn jako koordinátor kampaně pro Prahu 3.  Nicméně na webu je uveden jako kontakt pan Kudláček. 

 Kontakt: praha@top09.cz

top 09

 


 

 

 

 

 

 

 

reklama