Antikampaň proti Straně zelených

Antikampaň proti Straně zelených

V noci na dnešek vypukla na Praze 3 antikampaň proti Zeleným. Prahu 3 zaplavily letáky, plakáty a sololitové reklamy (berousky), které graficky připomínají kampaň Strany zelených, která s ní ovšem nemá nic společného.

Zelení se od hesel důrazně distancují. Podle Ondřeje Ruta (SZ) je cílem této kampaně zmást veřejnost a pravděpodobně narušit úspěšné jednání o vytvoření nové koalice (společně s TOP/STAN a Piráty). Veřejnost se podle Ruta stává nedobrovolným svědkem nečistého politického boje i po volbách.

Desítky až stovky letáků a bannerů vyvěsila skupina několika desítek lidí v maskách. Podle Filipa Hausknechta (SZ) musela tato kampaň stát minimálně 100 000,- Kč. Někteří Zelení začali ještě v noci falešnou propagaci odstraňovat a podařilo se jim některé vylepovače zadržet. Zhruba deset z nich jich pak zadržela policie. Byli to údajně mladíci, kteří nevěděli, odkud objednávka přišla.  

V pátek 9.11. 2018 vznikla anonymní facebooková stránka Chráněnná krajinná oblast Žižkov, na které bylo dnes zveřejněno video z nočního vyvěšování plakátů. 

Zelení na svých stránkách děkují za každou pomoc s odstraňováním těchto materiálů. 


reklama