Diskuse

Do dnešního dne lze připomínkovat celopražskou „psí vyhlášku“. Na Praze 3 mají přibýt místa s pohybem bez vodítka

Vložit nový příspěvek

Histerie

14.9.2015 15:41 vložil Tomáš

Histerie není na místě. Zpřísnit pohyb psů je k ničemu v okamžiku, kdy se dodržování vyhlášek nevymáhá. V životě jsem ani já, ani nikdo koho jsem se ptal, neviděl policistu nebo strážníka, aby pokutoval pejskaře, který se svým psem porušoval vyhlášku. Pevně věřím tomu, že psi na vodítku konají potřebu právě na chodnících. Osobně bych si dovedl představit i tvrdší vyhlášku - psi pouze na vodítku a s košíkem. Stejně by to ale bylo k ničemu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Histerie

16.9.2015 15:52 vložil Radek

A rovnou ty psy ještě uspat byste nechtěl, aby nikoho neobtěžovali?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Histerie

22.9.2015 14:21 vložil Tomáš

:-) To byla samozřejmě ironie. Osobně proti psům nemám ani to nejmenší. Psi za to nemohou. Jde o páníčky. A těm, co nectí současné vyhlášky a lidská pravidla, budou jakékoliv další vyhlášky zase k smíchu.


Reagovat  Reagovat s citací


Děti do ohrádek, psi do parků

8.9.2015 13:56 vložil O.K.K.

Stále platí, že děcka budou v ohrádkách a psi budou běhat po parcích.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Děti do ohrádek, psi do parků

9.9.2015 18:32 vložil Radek

To je ale hodně přehnané :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Děti do ohrádek, psi do parků

21.9.2015 11:02 vložil Michal Váňa

Nedělám si žádné iluze o tom, jak by vypadalo třeba oplocené "velké" dětské hřiště na Vrchu Sv. Kříže, kdyby se vrátka večer nezamykala a kdyby plot byl jen symbolický.
Ty ohrádky či plůtky mají přece i jiný význam, než bránit psům v znečisťování pískovišť. Ploty kolem hřišť mají vymezovat bezpečnou zónu, chránit děti před zvýšeným rizikem úrazu při krátkodobé ztrátě pozornosti dozírající osoby.
Ten Váš povzdech neberu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Děti do ohrádek, psi do parků

21.9.2015 15:59 vložil O.K.K.

Ale to je jasné. Ohrádky kolem pískovišť jsou v pořádku. Nicméně je V Praze 3 místo, kde si mohou děti třeba zaběhat, aniž by kolem nich poskakovali psi? Křížek to rozhodně není. Velká psiska běhají naprosto všude. Když se chce synek rozjet na odrážedle, tak vžy nějaký hafan přiběhne a začne jej očuchávat. Uvědomte si, že velký pes má hlavu zhruba v úrovni hlavy dvouletého dítěte.
Tedy kam s ním jít? Pesjaři hovoří o tom, že psi potřebují pohyb. Že třeba bojová plemena musí běhat. No, ale děti také nemohou být zavřené v ohrádce kolem pískoviště. Také potřebují běhat.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama