KAUZA 3 ze svého názvu odstranila nezávislost

KAUZA 3 ze svého názvu odstranila nezávislost

Když jsme před jedenácti lety založili Kauzu 3, tak si řada lidí nejprve myslela, že jsme projektem radnice. Suplovali jsme totiž její práci: umožňovali jsme publikovat texty zastupitelům napříč politickým spektrem, nahrávali jednání zastupitelstva a zveřejňovali jsme je online. Díky minimální rozšířenosti facebooku byl náš web prakticky jediným místem na internetu, kde se vedly otevřené diskuse o politice Prahy 3. Kauza 3 však byla občanským a na radnici zcela nezávislým projektem.

Od té doby se však řada věcí změnila. Radnice již není tak uzavřená. A intenzita naší politické angažovanosti vzrostla. Například v letošních komunálních volbách povede kandidátku TOP 09 a STAN jeden ze zakládajících členů Kauzy 3 Jiří Ptáček. A není sám.

Na radnici jsme tedy stále nezávislí, ale v politice jsme angažovaní. Přestože nám stále jde o to, poskytovat prostor pro demokratickou diskusi a v článcích nechceme stranit žádnému politickému subjektu, tak vnímáme, že mít nadále v záhlaví slovo nezávislý by nebylo fér.
Jakékoli další otázky zodpovíme. Psát je můžete do komentářů pod tímto článkem nebo na email posta@kauza3.cz.

Jiří Ptáček
Michal Vronský
Karel Světlík

   

reklama