Diskuse

Matěj Stropnický pracoval mnohem více na svém osobním PR než ve prospěch Pražanů, říká Irena Ropková (ČSSD)

Vložit nový příspěvek

Kde je ten prospěch Pražanů?

20.11.2015 09:10 vložil Zdeněk Jahn

Skutečným problémem Prahy není Stropnický, ale mafiánské praktiky čelných představitelů pražské ČSSD:

Nejvyšší soud už rozhodl o Březinovi. Soudce text dovolání ještě dopisuje
19.11.2015 e15.cz
Jan Hrbáček

Skončí sociální demokrat Karel Březina v pražské vysoké politice? Tuto otázku si v posledních dnech kladou snad všichni pražští insideři. Jak zjistil týdeník Euro, kvůli tomu, že Nejvyšší soud v Brně počátkem listopadu rozhodl o dovolání Březiny v kauze neoprávněného pobírání odměn v městské společnosti.

„Ano, Nejvyšší soud ve věci rozhodl 4. listopadu. V tuto chvíli senát pod vedením soudce Michala Mikláše vyhotovuje zdůvodnění svého verdiktu. Spis tedy ještě ani neopustil Nejvyšší soud,“ potvrdil informace týdeníku Euro mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.

Podle informací z justičních kruhů senát brněnského soudu rozsudky nižších instancí zásadněji nerozporoval. Soud by mohl v Březinově případ případu nařídit nové projednání, ale i rozsudek zrušit. Pokud se potvrdí informace z justičních kruhů, Březinovo odsouzení by mělo být definitivní. Pražský politik na otázku týdeníku Euro ohledně rozhodnutí Nejvyššího soudu nezareagoval.

Březina byl odsouzen za to, že od března 2007 do srpna 2011 pobíral neoprávněně plat jako předseda dozorčí rady pražského dopravního podniku. Funkci ale podle soudu vykonávat nesměl, protože působil také v dozorčí radě firmy Porcela Plus, na jejíž majetek byl vypsán konkurz. Na odměnách tak podle soudu neoprávněně získal 290 tisíc korun.

Mluvčí brněnských arbitrů Petr Tomíček odůvodňuje informační zdrženlivost tím, že se s rozhodnutím a jeho odůvodněním musí nejprve seznámit účastníci řízení.

„Obecně má soudce lhůtu třiceti kalendářních dnů na to, aby po rozhodnutí verdikt řádně písemně zdůvodnil. Poté je kompletní spis odesílán na prvoinstanční soud, v tomto případě Obvodní soud Praha 9. Tento soud bude obesílat jednotlivé účastníky. Teprve, až se na soud vrátí doručenky, můžeme oficiálně informovat,“ dodal Tomíček.

Březinu odsoudila soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 9 Kateřina Radkovská, která poté povýšila. Radkovská, už jako předsedkyně senátu pražského Městského soudu, v těchto dnech otevírá proces údajného tunelování společnosti Oleo Chemical, kde na lavici obžalovaných usedl i lobbista Ivo Rittig.

Konec v politice?

Verdikt nad Březinou, který byl v tomto sledovaném případu už pátým prvoinstančním rozhodnutím, potvrdil následně pražský Městský soud. Březina posléze podal dovolání k soudu Nejvyššímu. To však už nemělo takzvaný odkladný účinek.

Pokud se potvrdí, že Březina s dovoláním skutečně neuspěl, logicky to snižuje jeho možnost být otevřeně aktivní ve vrcholné politice hlavního města. Nejde ale o jediný aktuální problém Karla Březiny. Týdeník Euro před časem zveřejnil nahrávky, na nichž se šéf pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš účastní podivných machinací s veřejnými zakázkami.

Na veřejné chodbě před výtahem u advokátní kanceláře Brož, Sedlatý se domlouvalo například rozdělení zakázek pro spřátelené firmy. Na sérii nahrávek se postupně objevují kromě ředitele dopravního podniku, advokát Jiří Brož, Karel Březina a další lidé. Videa, a s nimi související dění, prověřuje policie.


Reagovat  Reagovat s citací


Kde zůstala Praha?

15.11.2015 22:03 vložil Simeon Popov

Vážení, je to typické, rozepře kdo je větší a kdo menší, kdo víc a kdo méně! Domnívám se, a určitě ne mylně, že hádka, kdo má větší hlavu není na místě! Hnutí ANO mělo a má plná ústa o makání a podívám-li se 12 měsíců dozadu, tak pro Prahu toho moc uděláno nebylo, resp. mohlo toho být daleko více! Praha a obyvatelé v ní potřebují své zástupce, erudované, chápající, pracující v týmu, primárně hájící jejich zájmy! Chápu, že není vše ideální, ale dosebezahleděnost a pýcha nikdy k cíli nikoho nedostali a nic dobrého nepřinesla! Tak stejně jako budování si PR na uměle vytvořených tématech a budování si klamného obrazu neposkvrněného! ... a není to pouze o Matějovi, není středobodem světa! "Hoď kamenem, kdož jsi bez viny!" Jan 8, verš 7 (parafrazuji). Bylo by opravdu skvělé, kdyby se konečně Praze dostala vláda, která bude hlavou i srdcem rozhodovat pro ní a za ní! Snad se konečně dočkáme ....


Reagovat  Reagovat s citací


výsledek vždy stejný

31.10.2015 19:05 vložil Kokeš

Všichni, kdo zkusili se Stropnickým koalici, vidí ho stejně. Především vůbec nepracuje. Věnuje se pouze svému marketingu. Vytváří dusno a nakonec koalici rozbije. Tohle o něm neřekla jen Ropková, ale i Hudeček a všichni původní koaliční partneři z trojky.
Stropnický si myslí, že je mesiáš a pro jeho příznivce se stal náboženstvím.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: výsledek vždy stejný

1.11.2015 09:08 vložil Zdeněk Jahn

Koalici svým hlasováním rozbila ČSSD včetně paní Ropkové.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: výsledek vždy stejný

3.11.2015 23:03 vložil Simeon Popov

Dobrý den, koalici na Praze rozbil Matěj S., jeho sekundant P. Štěpánek a diletantismus některých zastupitelů z hnuti ANO! ČSSD má pouze kontroverzní osobu K. Březinu ...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

4.11.2015 16:15 vložil Zdeněk Jahn

Dobrý den,
ČSSD svým hlasováním porušila koaliční dohodu a tím rozbila koalici.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

4.11.2015 17:26 vložil Krob

V podstatě je to naprosto jedno. Ale kdo se Stropákem zkusil spolupracovat, došel k tomu, co zde zaznělo. Nemaká a mrská si jen svoje ego.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: výsledek vždy stejný

11.11.2015 10:31 vložil Radek Hlaváček

Pane kolego, tento Váš příspěvek už vidím asi podesáté v téže podobě. Opakovaná lež se ale pravdou nestane. Přesto bych rád reagoval.

Nezpochybnitelným faktem je, že koaliční smlouvu porušil jako první Matěj Stropnický svým hlasováním krátce po vzniku koalice, kdy navzdory koaliční shodě nepodpořil tendr na svoz odpadu a hlasoval s opozicí. Pokud se sám při první příležitosti postavil do role, že se na něj koaliční smlouva nevztahuje, těžko ji mohla ČSSD porušit jeho odvoláním.

Dalším faktem je, že pro jeho odvolání se vyslovilo 42 ze 65 zastupitelů, tedy velká většina. A po právu. Pan Stropnický neplnil své pracovní povinnosti, hazardoval s institutem stavebních předpisů, které hrozilo ministerstvo jeho vinou Praze po dvou stech letech odebrat, porušoval zákon a vměšoval se do gescí svých kolegů radních.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

13.11.2015 11:24 vložil Zdeněk Jahn

ČSSD porušila bod 8 Koaliční smlouvy: "Smluvní strany se zavazují, že po dobu trvání této koaliční smlouvy nevyvolají na ZHMP hlasování o odvolání žádného člena RHMP a ani se k takovému návrhu nepřipojí". Tímto porušením přímo způsobila rozpad koalice.

Můžete být konkrétní, jaké pracovní povinnosti pan Stropnický neplnil?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

13.11.2015 12:53 vložil Radek Hlaváček

Tak se podívejte na bod 7 a srovnejte si to s chováním bývalého náměstka mnoho měsíců nazpět. Takže tehdy se porušení koaliční smlouvy nepočítalo? K bodu 8 asi tolik, že nedbáte na druhou větu tohoto ustanovení. Koaliční jednání k Matěji Stropnickému bylo svoláno několikrát, bez výsledku a bez nápravy. To bylo neúnosné. Jeho odvolání bylo proto zcela logické.

Rozpad koalice způsobilo bezprostředně hlasování na posledním zastupitelstvu 5. 11. 2015, kdy opět Trojkoalice porušila bod 7 koaliční smlouvy při hlasování o dotačních vztazích k městským částem, přičemž smlouva byla tehdy stále platná. Na základě toho byla smlouva vypovězena. Konec koalice jde tedy jednoznačně na vrub Trojkoalice.

Co se týče konkrétních příkladů, máte je uvedeny v rozhovoru, o kterém diskutujete. Konkrétně třeba problematika Vidoule. Tam za bezmála rok ve funkci bývalý náměstek neudělal absolutně nic, přitom má ústa plná boje s developery. Herectví zkrátka nezapře :) Bývalý primátor Hudeček jej v tomto kontextu nazval tlučhubou, s tím nezbývá než souhlasit. A dalších příkladů je celá řada - neschopnost dotáhnout do zdárného konce problematiku stavebních předpisů, na úrovni Prahy 3 tu všichni vzpomínáme na Stropnického bytovou koncepci. Tedy spíše nevzpomínáme, nikdy ji nebyl schopen dát dohromady :)) Takže je to pořád stejné. Velká prohlášení, výsledky žádné.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

13.11.2015 16:31 vložil Zdeněk Jahn

Za poměrně krátkou dobu 11 měsíců vykonal více práce, než mnoho jeho předchůdců za celé volební období, především ve snaze zkrotit praktiky developerů a nabourat zavedené penězovody. Chápu, že toto Vaší pražské ČSSD vadí. Straně, která si jako předsedu zastupitelského klubu stále drží pana Březinu, pravomocně odsouzeného za nezákonné obohacování na odměnách od městských společností.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

13.11.2015 21:45 vložil Edgar

Tohle je rozšířený otisk Iljičovy sebepropagace. Nicméně co konkrétně prosadil? Jaký konkrétní penězovod naboural? Nevzpomínám si na nic ani v Praze 3, ani na magistrátu. Mimochodem, to srovnání PSP s bytovou koncepcí Prahy 3 je velmi trefné. O obojím toho mnoho napsal, ale neprosadil zhola nic.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

14.11.2015 17:11 vložil Zdeněk Jahn

Těch výsledků je samozřejmě mnoho, jen na posledním zasedání zastupitelstva byly schváleny desítky změn územního plánu, díky kterým se podařilo zastavit nespočet problematických případů, například na Trojmezí a v Šárce. Problém je, když své výsledky Stropnický veřejně prezentuje, hned je osočován z dělání vlastního PR. Tak to je pak těžké. Holt když chce Č$$D Stropnického bít, hůl si vždycky najde.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

14.11.2015 22:32 vložil Radek

To jsou ale jen výsledky, kde se něco zastavuje, ruší, boří, blokuje ...... co takhle nějaké výsledky kde se buduje, tvoří, rozvíjí ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

15.11.2015 08:14 vložil Zdeněk Jahn

To jsou především výsledky, kde se nedá nakrást a kde se tvoří životní prostor pro Pražany.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

15.11.2015 20:49 vložil Irena Ropková

Vážený pane obdivovateli pana Stropnického, proti zástavbě Trojmezí jsem bojovala i já, celý klub ČSSD byl proti zástavbě v Trojmezí a lokalitě Džbán !!! Najděte si to v záznamech z Rady i ZHMP. Vaše připomínka je proto úplně mimo.
Před 2 roky jsem byla v klubu ČSSD největší bojovník za vytvoření koalice s MS na Praze 3, škoda, že k tomu pak přistoupil po svém jako vždycky. Kdo mě zná tak moc dobře ví, že vždy hledám konsenzuální a věcná řešení, a fakt nemám zapotřebí hledat na někoho hůl. V této nelehké době už vůbec ne.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 08:51 vložil Zdeněk Jahn

Vážená paní Ropková,
nejsem nekritickým obdivovatelem pana Stropnického. Jsem proti netransparentnímu stylu politiky a rozkrádání veřejného v nejrůznějších podobách (třeba upřednostňováním soukromého před veřejným). Tzn. proti praktikám Vaší ČSSD v Praze. Příště, prosím, méně vykřičníků a pozdravujte pana Březinu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 09:27 vložil Jan Skalický

Moc pěkné. Co říkáte na Čáslavku? Nerozkádá? Nejdřív dojil v Liberci a teď v Praze. Ale udělá vám pak moc pěknou kampaň, že?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 12:04 vložil Zdeněk Jahn

Předpokládám, že kdyby rozkrádal, je za to stíhán a potrestán. To se nestalo. Pan Březina je za nezákonné obohacování pravomocně odsouzen a přesto zůstává předsedou klubu zastupitelů ČSSD v Praze. Dál?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 17:35 vložil Jan Skalický

A jsme doma. Už jste přešel na stejnou argumntaci, jakou tu leta používala ODS. Hurdu s Pechou také nikdo neodsoudil. Pravda.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 17:51 vložil Zdeněk Jahn

Dobře, buďte tedy konkrétní - jakým způsobem pan Čáslavka "rozkrádá"?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 19:15 vložil Jan Skalický

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeleni-kasiruji-z-mestskych-firem-az-se-hory-zelenaji-Jen-se-podivejte-405511

Třeba vám z toho něco kápne na kampaň.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 22:50 vložil Zdeněk Jahn

Ale já jsem se Vás ptal, v čem spočívá to "rozkrádání"?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

17.11.2015 10:09 vložil Jan Skalický

Myslíte politicky, co? Kdo není odsouzen, je čistý jako lilie?Reagovat  Reagovat s citací


ať se vrátí k právničině

31.10.2015 13:34 vložil atreides

Ať se vrátí k právničině. V politice by se dáma zkazila víc.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama