Diskuse

Matěj Stropnický pracoval mnohem více na svém osobním PR než ve prospěch Pražanů, říká Irena Ropková (ČSSD)

Vložit nový příspěvek

Re: výsledek vždy stejný

1.11.2015 09:08 vložil Zdeněk Jahn

Koalici svým hlasováním rozbila ČSSD včetně paní Ropkové.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: výsledek vždy stejný

3.11.2015 23:03 vložil Simeon Popov

Dobrý den, koalici na Praze rozbil Matěj S., jeho sekundant P. Štěpánek a diletantismus některých zastupitelů z hnuti ANO! ČSSD má pouze kontroverzní osobu K. Březinu ...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

4.11.2015 16:15 vložil Zdeněk Jahn

Dobrý den,
ČSSD svým hlasováním porušila koaliční dohodu a tím rozbila koalici.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

4.11.2015 17:26 vložil Krob

V podstatě je to naprosto jedno. Ale kdo se Stropákem zkusil spolupracovat, došel k tomu, co zde zaznělo. Nemaká a mrská si jen svoje ego.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: výsledek vždy stejný

11.11.2015 10:31 vložil Radek Hlaváček

Pane kolego, tento Váš příspěvek už vidím asi podesáté v téže podobě. Opakovaná lež se ale pravdou nestane. Přesto bych rád reagoval.

Nezpochybnitelným faktem je, že koaliční smlouvu porušil jako první Matěj Stropnický svým hlasováním krátce po vzniku koalice, kdy navzdory koaliční shodě nepodpořil tendr na svoz odpadu a hlasoval s opozicí. Pokud se sám při první příležitosti postavil do role, že se na něj koaliční smlouva nevztahuje, těžko ji mohla ČSSD porušit jeho odvoláním.

Dalším faktem je, že pro jeho odvolání se vyslovilo 42 ze 65 zastupitelů, tedy velká většina. A po právu. Pan Stropnický neplnil své pracovní povinnosti, hazardoval s institutem stavebních předpisů, které hrozilo ministerstvo jeho vinou Praze po dvou stech letech odebrat, porušoval zákon a vměšoval se do gescí svých kolegů radních.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

13.11.2015 11:24 vložil Zdeněk Jahn

ČSSD porušila bod 8 Koaliční smlouvy: "Smluvní strany se zavazují, že po dobu trvání této koaliční smlouvy nevyvolají na ZHMP hlasování o odvolání žádného člena RHMP a ani se k takovému návrhu nepřipojí". Tímto porušením přímo způsobila rozpad koalice.

Můžete být konkrétní, jaké pracovní povinnosti pan Stropnický neplnil?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

13.11.2015 12:53 vložil Radek Hlaváček

Tak se podívejte na bod 7 a srovnejte si to s chováním bývalého náměstka mnoho měsíců nazpět. Takže tehdy se porušení koaliční smlouvy nepočítalo? K bodu 8 asi tolik, že nedbáte na druhou větu tohoto ustanovení. Koaliční jednání k Matěji Stropnickému bylo svoláno několikrát, bez výsledku a bez nápravy. To bylo neúnosné. Jeho odvolání bylo proto zcela logické.

Rozpad koalice způsobilo bezprostředně hlasování na posledním zastupitelstvu 5. 11. 2015, kdy opět Trojkoalice porušila bod 7 koaliční smlouvy při hlasování o dotačních vztazích k městským částem, přičemž smlouva byla tehdy stále platná. Na základě toho byla smlouva vypovězena. Konec koalice jde tedy jednoznačně na vrub Trojkoalice.

Co se týče konkrétních příkladů, máte je uvedeny v rozhovoru, o kterém diskutujete. Konkrétně třeba problematika Vidoule. Tam za bezmála rok ve funkci bývalý náměstek neudělal absolutně nic, přitom má ústa plná boje s developery. Herectví zkrátka nezapře :) Bývalý primátor Hudeček jej v tomto kontextu nazval tlučhubou, s tím nezbývá než souhlasit. A dalších příkladů je celá řada - neschopnost dotáhnout do zdárného konce problematiku stavebních předpisů, na úrovni Prahy 3 tu všichni vzpomínáme na Stropnického bytovou koncepci. Tedy spíše nevzpomínáme, nikdy ji nebyl schopen dát dohromady :)) Takže je to pořád stejné. Velká prohlášení, výsledky žádné.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

13.11.2015 16:31 vložil Zdeněk Jahn

Za poměrně krátkou dobu 11 měsíců vykonal více práce, než mnoho jeho předchůdců za celé volební období, především ve snaze zkrotit praktiky developerů a nabourat zavedené penězovody. Chápu, že toto Vaší pražské ČSSD vadí. Straně, která si jako předsedu zastupitelského klubu stále drží pana Březinu, pravomocně odsouzeného za nezákonné obohacování na odměnách od městských společností.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

13.11.2015 21:45 vložil Edgar

Tohle je rozšířený otisk Iljičovy sebepropagace. Nicméně co konkrétně prosadil? Jaký konkrétní penězovod naboural? Nevzpomínám si na nic ani v Praze 3, ani na magistrátu. Mimochodem, to srovnání PSP s bytovou koncepcí Prahy 3 je velmi trefné. O obojím toho mnoho napsal, ale neprosadil zhola nic.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

14.11.2015 17:11 vložil Zdeněk Jahn

Těch výsledků je samozřejmě mnoho, jen na posledním zasedání zastupitelstva byly schváleny desítky změn územního plánu, díky kterým se podařilo zastavit nespočet problematických případů, například na Trojmezí a v Šárce. Problém je, když své výsledky Stropnický veřejně prezentuje, hned je osočován z dělání vlastního PR. Tak to je pak těžké. Holt když chce Č$$D Stropnického bít, hůl si vždycky najde.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

14.11.2015 22:32 vložil Radek

To jsou ale jen výsledky, kde se něco zastavuje, ruší, boří, blokuje ...... co takhle nějaké výsledky kde se buduje, tvoří, rozvíjí ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

15.11.2015 08:14 vložil Zdeněk Jahn

To jsou především výsledky, kde se nedá nakrást a kde se tvoří životní prostor pro Pražany.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

15.11.2015 20:49 vložil Irena Ropková

Vážený pane obdivovateli pana Stropnického, proti zástavbě Trojmezí jsem bojovala i já, celý klub ČSSD byl proti zástavbě v Trojmezí a lokalitě Džbán !!! Najděte si to v záznamech z Rady i ZHMP. Vaše připomínka je proto úplně mimo.
Před 2 roky jsem byla v klubu ČSSD největší bojovník za vytvoření koalice s MS na Praze 3, škoda, že k tomu pak přistoupil po svém jako vždycky. Kdo mě zná tak moc dobře ví, že vždy hledám konsenzuální a věcná řešení, a fakt nemám zapotřebí hledat na někoho hůl. V této nelehké době už vůbec ne.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 08:51 vložil Zdeněk Jahn

Vážená paní Ropková,
nejsem nekritickým obdivovatelem pana Stropnického. Jsem proti netransparentnímu stylu politiky a rozkrádání veřejného v nejrůznějších podobách (třeba upřednostňováním soukromého před veřejným). Tzn. proti praktikám Vaší ČSSD v Praze. Příště, prosím, méně vykřičníků a pozdravujte pana Březinu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 09:27 vložil Jan Skalický

Moc pěkné. Co říkáte na Čáslavku? Nerozkádá? Nejdřív dojil v Liberci a teď v Praze. Ale udělá vám pak moc pěknou kampaň, že?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 12:04 vložil Zdeněk Jahn

Předpokládám, že kdyby rozkrádal, je za to stíhán a potrestán. To se nestalo. Pan Březina je za nezákonné obohacování pravomocně odsouzen a přesto zůstává předsedou klubu zastupitelů ČSSD v Praze. Dál?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 17:35 vložil Jan Skalický

A jsme doma. Už jste přešel na stejnou argumntaci, jakou tu leta používala ODS. Hurdu s Pechou také nikdo neodsoudil. Pravda.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 17:51 vložil Zdeněk Jahn

Dobře, buďte tedy konkrétní - jakým způsobem pan Čáslavka "rozkrádá"?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 19:15 vložil Jan Skalický

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeleni-kasiruji-z-mestskych-firem-az-se-hory-zelenaji-Jen-se-podivejte-405511

Třeba vám z toho něco kápne na kampaň.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

16.11.2015 22:50 vložil Zdeněk Jahn

Ale já jsem se Vás ptal, v čem spočívá to "rozkrádání"?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výsledek vždy stejný

17.11.2015 10:09 vložil Jan Skalický

Myslíte politicky, co? Kdo není odsouzen, je čistý jako lilie?Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama